USG piersi – Lublin

Badanie USG piersi jest skuteczną metodą badawczą, która może być wykorzystywana zarówno do wykrywania zmian nowotworowych, jak i innych nieprawidłowości w tkance piersiowej. Jest to bezpieczna i bezbolesna procedura, która może być stosowana zarówno jako badanie przesiewowe, jak i diagnostyczne. W naszym Centrum Medycznym możesz wykonać badanie USG piersi prywatnie, dzięki czemu unikniesz długich kolejek. Zachęcamy do rejestracji telefonicznej lub mailowej – znajdziemy dogodny termin!

Centrum Medyczne w Lublinie – USG piersi

USG piersi jest nieinwazyjną metodą wykrywania wszelkich zmian w piersi. Jest ono często stosowane także jako badanie profilaktyczne, które jest szczególnie ważne np. gdy występuje u kobiet obciążenie genetyczne rakiem piersi.

W naszym centrum MRI-Lab dysponujemy nowoczesnym sprzętem do przeprowadzania USG piersi. Jest to procedura bezbolesna i może być wykonywana u pań w każdym wieku oraz wielokrotnie bez narażania pacjentki na szkodliwe promieniowanie. Aby przystąpić do badania, nie jest konieczne żadne przygotowania, dlatego można je wykonać od razu po pracy lub szkole. Jednak zachęcamy panie, które w okresie przedmiesiączkowym odczuwają tkliwość piersi lepiej, aby wybrały sobie termin w innym dniu cyklu – dzięki temu badanie będzie dla nich komfortowe.

Badanie USG piersi – wskazania do badania

Badanie piersi w Lublinie w MRI-Lab przebiega szybko i sprawnie. Lekarz wykonujący badanie przesuwa głowice aparatu po każdej piersi pacjentki, nie omijając brodawki sutkowej. Następnie sprawdza okolice pach i ocenia stan węzłów chłonnych. Za pomocą badania lekarz widzi ewentualne zmiany w strukturze biustu i może wykryć np. pierwsze oznaki raka piersi, co zwiększa szanse na wyleczenie. Kiedy zgłosić się na takie USG w Lublinie? Wskazania do badania to przede wszystkim:

  • wykrycie guzków lub zmian w piersi podczas badania palpacyjnego,
  • ocena zmian wykrytych podczas badania mammograficznego,
  • diagnostyka i monitorowanie zmian w piersi u pacjentek młodszych niż 40 lat, u których mammografia może być mniej skuteczna,
  • ocena niewyjaśnionego bólu lub obrzęku – w tym zmian wielkości piersi.

Umów się na wizytę już teraz!