Badanie USG tarczycy – Lublin

Badanie USG tarczycy w Lublinie możesz wykonać (prywatnie) w naszym Centrum MRI-Lab. Nie jest potrzebne skierowanie, ale prosimy o zabranie ze sobą wyników poprzednich badań, jeśli takie były przeprowadzane. Dogodny termin umówisz telefonicznie lub mailowo. Badanie można zrobić o dowolnej porze dnia: nie musisz być na czczo, rezygnować z żadnych codziennych aktywności ani specjalnie się przygotowywać. Lekarz wykonujący badanie ocenia stan i wielkość tarczycy w czasie rzeczywistym, natomiast z opisem i zdjęciem należy zgłosić się do specjalisty.

Kiedy wykonuje się USG tarczycy?

Ultrasonografia tarczycy jest podstawowym badaniem diagnostycznym tego gruczołu – badanie wykonuje się przy podejrzeniu i w przebiegu różnych chorób tarczycy (np. zapalenie, nadczynność, niedoczynność, choroba Hashimoto, zmiany: guzy, torbiele), a także po przebytych zabiegach (np. chirurgicznym usunięciu tarczycy).

Na problemy z tarczycą może wskazywać wiele objawów jak powiększenie gruczołu, wole, nieprawidłowe badania hormonalne, duszności i trudności w przełykaniu, przewlekła chrypka, zaburzenia snu, zmniejszenie i zwiększenie masy ciała czy wypadanie włosów. Na badania USG tarczycy prywatnie, w naszym centrum nie jest wymagane skierowanie, możesz je wykonać przed konsultacją ze specjalistą.

Tarczyca w USG jest badana pod kilkoma kątami. Lekarz ocenia jej wielkość, kształt, strukturę i budowę, a także lokalizację i charakter ewentualnych zmian. Dzięki USG specjalista może precyzyjnie określić zmiany w przebiegu stanów zapalnych tarczycy i zdiagnozować rodzaj jej zaburzenia.

Jak przebiega USG tarczycy w Lublinie?

Na badanie USG w Lublinie umówisz się telefonicznie/mailowo – znajdziemy szybki i dogodny termin. Lekarz poprosi o odsłonięcie szyi, użyje specjalnego żelu i będzie przemieszczał głowicę ultrasonografu po skórze (w obrębie przedniej części szyi – gdzie zlokalizowana jest tarczyca). Badanie jest całkowicie bezbolesne. Specjalista w czasie rzeczywistym oceni wyżej omówione cechy gruczołu, a następnie przygotuje zdjęcia i opis badania. Wyniki powinien zinterpretować endokrynolog.

Zapraszamy do kontaktu: wystarczy zadzwonić lub napisać, a udzielimy potrzebnych informacji, opowiemy o badaniu i zarezerwujemy dogodny termin.

Umów się na wizytę już teraz!