Osocze bogatopłytkowe – Lublin

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP) jest stosowany w różnych dziedzinach medycyny, w tym w medycynie regeneracyjnej, ortopedii, dermatologii, chirurgii plastycznej, stomatologii i wielu innych. Dzięki osoczu można doprowadzić do regeneracji komórek skóry i przywrócić np. wypadanie włosów lub wpłynąć na przyspieszenie gojenia ran. W naszym Centrum Medycznym MRI-Lab w Lublinie wykonujemy zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego m.in.:

 • twarzy – zabieg na twarz redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry, napina ją i odżywia, jednocześnie niweluje oznaki zmęczenia, redukuje cienie pod oczami oraz blizny potrądzikowe,
 • szyi – osocze odżywi skórę szyi, odnowi jej strukturę, napnie oraz przywróci jej napięcie,
 • dekoltu – skóra dekoltu po zabiegu osoczem wyrównuje swój koloryt i odzyskuje witalność, osocze redukuje płytkie zmarszczki i wpływa na poprawę faktury dekoltu,
 • skóry głowy – zabieg ten przywraca i aktywuje porost włosów, dzięki czemu świetnie sprawdza się w przypadku nadmiernego wypadania włosów i łysienia,
 • dłoni – osocze pozwala na usunięcie zmarszczek z grzbietów dłoni, poprawia jędrność skóry oraz redukuje przebarwienia, dzięki czemu dłonie stają się odżywione a skóra napięta, nawilżona i jędrna,
 • inne okolice ciała – zabieg osoczem sprawdza się również w przypadku innych części ciała, gdzie może zredukować widoczność np. blizn pooperacyjnych.

Zachęcamy do rejestracji i kontaktu telefonicznego lub mailowego – znajdziemy odpowiedni termin!

Osocze bogatopłytkowe – co to?

Osocze bogatopłytkowe (platelet-rich plasma, PRP) to preparat autologiczny otrzymywany poprzez pobranie krwi pacjenta, a następnie oddzielenie i skoncentrowanie płytek krwi. Płytki krwi są komórkami, które pełnią istotną rolę w procesach naprawy tkanek i regeneracji.

Osocze bogatopłytkowe przygotowujemy w kilku krokach:

 • pobranie krwi – jest to procedura jak przy tradycyjnym zabiegu,
 • odwirowanie – pobraną krew umieszcza się w specjalnym urządzeniu zwanym centryfugą, gdzie składniki krwi ulegają oddzieleniu na warstwy, a płytki krwi są skoncentrowane w osoczu,
 • otrzymanie osocza bogatopłytkowego – po odwirowaniu otrzymujemy osocze bogatopłytkowe, które stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne w tkankach.

Zabiegi osoczem w Lublinie – Centrum Medyczne Mri-Lab

W naszej ofercie znajdziesz zabieg z osoczem bogatopłytkowym (tzw. wampirzy lifting), który pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Zawiera ono bowiem bogactwo czynników wzrostu, białek i innych substancji biologicznie aktywnych. Popularne działania kosmetyczne to m.in. zastrzyki z osocza bogatopłytkowego na twarz. Zabieg polecany jest osobom, które interesuje m.in.:

 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • wzmocnienie włosów,
 • pobudzenie produkcji kolagenu,
 • redukcji zmarszczek,
 • leczenie blizn i ran.

Wstrzykiwanie osocza w twarz lub skórę głowy pozytywnie wpływa na regenerację tkanek i widocznie poprawia ich sprężystość. Przeprowadzenie zabiegu jest zupełnie bezpieczne, a dzięki doświadczeniu naszego wykwalifikowanego personelu medycznego wykonującego zabieg z osoczem, pacjent czuje się komfortowo i bezpiecznie.

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym – bezpieczeństwo i skuteczność

Wykorzystane osocze na skórę głowy oraz osocze na twarz i inne części ciała jest zupełnie bezpieczne, ponieważ substancja ta pochodzi z krwi pacjenta. Dzięki temu ryzyko odrzucenia lub reakcji alergicznych praktycznie nie istnieje. Jest to także naturalny sposób na poprawienie wyglądu skóry, co dla wielu naszych pacjentów jest kluczowym argumentem przemawiającym za skorzystaniem z tej metody.

Sam zabieg może wywoływać w pacjencie lekki dyskomfort, jednak efekty wynagrodzą chwilowe odczucia. Osocze bogatopłytkowe na twarz, szyję, dekolt i skórę głowy jest bowiem uznawane za jeden z najskuteczniejszych sposobów opartych na naturalnych substancjach, który przynosi zamierzone rezultaty. Efekty utrzymują się bardzo długo – nawet kilkanaście miesięcy. Zazwyczaj pierwsze oznaki skuteczności zabiegu zauważalne są już po kilku dniach i pogłębiają się wraz z upływem czasu ze względu na zachodzące w skórze autologiczne procesy odbudowy komórkowej.

Najlepiej zdecydować się na wampirzy lifting pod okiem specjalistów, czyli lekarzy z naszego Centrum Medycznego, którzy pomogą Ci dobrać odpowiednie rozwiązania do Twojego typu skóry.

Umów się na wizytę już teraz!