Terapia manualna – Lublin

Terapia manualna jest skuteczną formą leczenia w przypadku wielu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak ból pleców, bóle szyi, stany zapalne stawów czy dysfunkcje nerwów obwodowych. Jest to terapia bezpieczna i skuteczna, ale powinna być wykonywana przez wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy przeprowadzą dokładną ocenę pacjenta i dostosują techniki terapeutyczne do jego indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami z Centrum Medycznego MRI-Lab w Lublinie!

Na czym polega terapia manualna?

Terapia manualna to specjalistyczna forma terapii fizycznej, która wykorzystuje techniki wykonywane ręcznie, w celu leczenia różnych schorzeń i dysfunkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Fizjoterapeuci wykorzystują profesjonalne techniki takie jak: masaż tkanek głębokich, techniki manipulacyjne o mobilizacyjne w celu poprawy ruchomości, funkcji i redukcji bólu.

Fizjoterapeuta przeprowadzający terapię manualną może skutecznie zredukować objawy bólowe. W wielu przypadkach kluczowe jest bowiem przywrócenie prawidłowej mechaniki stawów oraz funkcji nerwowych, których nieprawidłowe działanie może być przyczyną bólu.

W naszym Centrum Medycznym wykorzystujemy techniki takie jak m.in.:

  • manipulacja i mobilizacja stawów obwodowych,
  • manipulacje kręgosłupa,
  • technika mięsniowo-powięziowa,
  • techniki wisceralne.

Manipulacja i mobilizacja

Wykonywane w naszym Centrum manipulacje i mobilizacje stawów są wykorzystywane w terapii manualnej w celu poprawy ruchomości stawów, zmniejszenia sztywności, złagodzenia bólu oraz poprawy funkcji stawowej i ogólnego komfortu pacjenta.

Wskazania do fizjoterapii to m.in.:

  • ból stawów w leczeniu bólu związanego z zapaleniem, zwyrodnieniem lub urazami stawów,
  • ograniczony zakres ruchu jeśli staw jest ograniczony w swoim zakresie ruchu z powodu sztywności, stanu zapalnego lub innych czynników,
  • ból kręgosłupa – w leczeniu bólu pleców, bólu szyi i innych schorzeń kręgosłupa.
  • rehabilitacja po urazach – po urazach stawów, złamaniach kości czy operacjach ortopedycznych.

Fizjoterapia w Lublinie – Centrum Medyczne MRI-Lab

W naszym Centrum Medycznym MRI-Lab oferujemy szeroki zakres usług medycznych, w tym także leczenie fizjoterapeutyczne. Nasi specjaliści to doświadczeni fizjoterapeuci, którzy wiedzą, jak przeprowadzić skuteczną terapię manualną. Dzięki temu możesz pozbyć się bolesnych dolegliwości lub powrócić do pełnej sprawności.

Zadzwoń lub napisz e-maila i umów termin pierwszej wizyty! Fizjoterapeuta omówi z Tobą Twój problem i zaproponuje leczenie manualne w dogodnym dla Ciebie terminie. Dopasuj godzinę wizyty do twojego planu dnia i skorzystaj z profesjonalnej terapii ruchowej.

 

Umów się na wizytę już teraz!