Reumatolog – Lublin

Konsultację u lekarza reumatologa w Lublinie możesz umówić w naszym prywatnym Centrum Medycznym MRI-Lab – dogodny termin zarezerwujesz telefonicznie lub mailowo; nie potrzebujesz skierowania na wizytę. Jeśli specjalista zleci Ci wykonanie badań diagnostycznych takich jak USG, rezonans czy morfologia krwi, także możesz je zrealizować szybko i wygodnie w naszej placówce. Na wizytę nie musisz się specjalnie przygotowywać, zabierz jednak ze sobą dokumentację medyczną i listę przyjmowanych leków.

Dobry reumatolog – Lublin (prywatnie). Jak pomoże Ci nasz specjalista?

Reumatolog diagnozuje i leczy choroby kości, stawów i tkanki łącznej oraz zajmuje się ich profilaktyką. Schorzenia te z reguły wiążą się m.in. z obrzękiem, bólem, sztywnością czy ograniczeniem ruchomości stawów. Skierowanie do lekarza reumatologa może wystawić internista lub lekarz rodzinny, natomiast nasze prywatne centrum medyczne nie wymaga takiego dokumentu. Pacjentami poradni reumatologicznej nie są osoby po urazach kości, stawów czy mięśni (np. złamaniach, zwichnięciach) ani z wadami postawy – tacy pacjenci powinni zgłosić się na wizytę u ortopedy (mamy również poradnię ortopedyczną i opiekę weekendową).

Na wizycie reumatolog przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski, z reguły także np. sprawdza ruchomość stawów, dotyka bolące miejsca, bada węzły chłonne, brzuch czy skórę (np. grudki podskórne, zmiany skórne). Może również zlecić różne badania diagnostyczne oraz skierować pacjenta na konsultację z innymi specjalistami (np. kardiolog, neurolog, chirurg naczyniowy, hematolog czy ortopeda).

Poradnia reumatologiczna – Lublin. Jak się przygotować do wizyty?

Do wizyty u reumatologa nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Prosimy jedynie o zabranie dokumentacji medycznej (m.in. wyników badań, wcześniejszych rozpoznań i listy leków, jeśli takimi dysponujesz) oraz o przybycie około 15 minut wcześniej. Nasi lekarze reumatolodzy mogą zlecić Ci wykonanie badań obrazowych i laboratoryjnych, m.in.:

  • RF (czynnik reumatoidalny),
  • oznaczenie miana przeciwciał anty-CCP,
  • oznaczenie przeciwciał ANCA,
  • badanie USG,
  • rezonans magnetyczny,
  • morfologię krwi,
  • densytometrię,
  • oznaczenie stężenia wapnia, fosforu czy kwasu moczowego.

Niektóre badania (USG, rezonans, morfologię) wykonasz na życzenie bezpośrednio w naszej placówce. Możesz zrealizować u nas jednorazową konsultację lub też otrzymać całościową pomoc od diagnozy po wdrożenie i monitorowanie leczenia.

Umów się na wizytę już teraz!