Reumatolog – Lublin

Dobry reumatolog w Lublinie – bez wielomiesięcznych terminów i z indywidualnym podejściem do pacjentów? Nasze lubelskie Centrum Medyczne MRI-Lab zapewnia kompleksową prywatną opiekę lekarzy specjalistów również w dziedzinie reumatologii. Przyjmujemy pacjentów bez skierowań i wyników badań, a niektóre z nich (np. USG i rezonans) można wykonać od razu u nas. Pomagamy też osobom już zdiagnozowanym i w trakcie leczenia – wówczas prosimy o zabranie na wizytę całej dokumentacji medycznej. Wspieramy w zakresie rozpoznania, leczenia i profilaktyki chorób układu kostno-stawowego i tkanki łącznej.

Reumatolog w Lublinie, prywatnie – kiedy się do nas zgłosić?

Reumatologia to dziedzina medycyny, która skupia się na diagnozowaniu i leczeniu chorób układu ruchu, w szczególności stawów i tkanki łącznej. Naszymi pacjentami są m.in. osoby chore na reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa bądź dnę moczanową. Nasi lekarze konsultują wszelkie choroby zwyrodnieniowe i zapalenia stawów o różnym podłożu, osteoporozę czy tocznia. Nasza poradnia reumatologiczna w Lublinie przyjmuje także osoby, które nie zostały jeszcze zdiagnozowane, a borykają się z takimi problemami, jak m.in.:

  • przewlekły lub ostry ból stawów,
  • obrzęk i sztywność stawów (szczególnie rano),
  • ograniczona ruchomość stawów,
  • zgrubienia podskórne i zmiany skórne.

Warto pamiętać, że w przypadku schorzeń reumatoidalnych wczesna interwencja może znacznie poprawić jakość życia pacjenta.

Lublin – reumatolog w MRI-Lab. Jak przebiega wizyta?

Nasza poradnia reumatologiczna w Lublinie zapewnia kompletną opiekę specjalisty – od diagnozy, aż po ocenę skuteczności leczenia i wdrożenie zmian w terapii. Podczas pierwszej wizyty reumatolog zapozna się z objawami lub historią choroby oraz z listą przyjmowanych leków, co pomoże ustalić odpowiedni plan postępowania.

Poza przeprowadzeniem badania fizykalnego lekarz może zlecić wykonanie USG, badanie RF (czynnik reumatoidalny), oznaczenie przeciwciał (anty-CCP i ANCA), morfologię krwi czy analizę stężenia wapnia w surowicy, kwasu moczowego i fosforu we krwi. Potrzebne badania w większości zrealizujesz też wygodnie w naszej placówce. Osoby ze zdiagnozowanym, leczonym reumatoidalnym zapaleniem stawów lub innym schorzeniem prosimy o zabranie na wizytę dokumentacji medycznej.

Mając komplet wyników badań, reumatolog diagnozuje problem i ustala leczenie. W przypadku schorzeń reumatoidalnych terapia zwykle opiera się na farmakologii oraz indywidualnie dostosowanej rehabilitacji. Leczenie zwykle ma charakter przewlekły.

Umów się na wizytę już teraz!