Badanie USG opłucnej – Lublin

Badanie USG opłucnej w Lublinie możesz wykonać prywatnie w Centrum Medycznym MRI-Lab. Nie musisz mieć skierowania od lekarza specjalisty. Szybki i dogodny czasowo termin umówisz telefonicznie lub mailowo. Badanie jest zupełnie bezinwazyjne i bezpieczne, można je przeprowadzać również u kobiet w ciąży i dzieci. Polega na przemieszczaniu głowicy ultrasonografu po odsłoniętej oraz posmarowanej żelem klatce piersiowej, trwa około 15 minut. Pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać – możesz zrobić je tuż po pracy/szkole czy w przerwie obiadowej.

Kiedy wykonuje się badanie USG jamy opłucnej i jakie są wskazania?

Badanie USG pozwala bezpiecznie zobrazować oraz ocenić tkanki opłucnej. Opłucna jest przestrzenią pomiędzy płucami a ścianą klatki piersiowej. Podczas badania lekarz sprawdza, czy nie nagromadził się tu płyn, który może świadczyć m.in. o zaburzeniach metabolicznych, procesach zapalnych lub nowotworowych

W naszej prywatnej placówce USG w Lublinie można wykonać bez skierowania i bez wskazań specjalisty, po prostu na podstawie niepokojących objawów. Wynik w czasie rzeczywistym ocenia przeprowadzający badanie specjalista i pacjent otrzymuje pełną dokumentację dla swojego lekarza. W MRI-Lab oferujemy również prywatną opiekę specjalistyczną dla pacjentów w każdym wieku (lekarze specjaliści różnych dziedzin).

Jak wygląda USG opłucnej w Lublinie w MRI-Lab?

Na USG opłucnej umówisz się telefonicznie/mailowo – znajdziemy szybki i dogodny czasowo termin. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak prosimy o przybycie około 10 minut wcześniej. Przeprowadzający USG poprosi pacjenta o odsłonięcie klatki piersiowej, którą posmaruje specjalnym żelem. Badanie USG opłucnej jest bezbolesne i trwa około 15-20 minut. Podczas gdy lekarz prowadzi po klatce piersiowej głowicę, na monitorze pojawia się obraz badanych tkanek, który pozwala ocenić ich stan. Na koniec specjalista sporządza opis badania. Wyniki należy skonsultować z lekarzem specjalistą, może być też konieczna dalsza diagnostyka.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego: odpowiemy na wszelkie pytania związane z badaniem i zarezerwujemy dogodny termin.

Umów się na wizytę już teraz!