Jakie usługi medyczne świadczy nasza placówka?

MRI- Lab to nowoczesna placówka medyczna wykonująca badania diagnostyczne z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu medycznego. W trosce o bezpieczeństwo naszych pacjentów dbamy o to, aby realizowane przez nas usługi medyczne były na najwyższym poziomie.. W naszej placówce znajdują się:

Placówka medyczna została utworzona z myślą o pacjentach i indywidualnej opiece. Poradnie specjalistyczne w Naszej placówce:

 • ortopedyczna
 • chirurgiczna
 • urologiczna
 • radiologiczna
 • neurologiczna
 • reumatologiczna
 • kardiologiczna
 • neurochirurgiczna
 • diabetologiczna
 • psychologiczna
 • pediatryczna
 • lekarza rodzinnego
 • dietetyczna
 • fizjoterapeutyczna

Ortopedia

Lek. Michał Kołtun

ortopeda w MRI-Lab w Lublinie

 
 

Lek.Mateusz Wicha

ortopeda w MRI-Lab w Lublinie

Lek. Mateusz Wicha jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji SPSK4 w Lublinie. Następnie odbył staże w Kantonspital St Gallen Department of Orthopaedics and Traumatology w Szwajcari, a także w Asklepios Klinik Hamburg Abteilung für Orthopädie Unfall- und Wirbelsäulenchirurgie w Niemczech.

Zajmuje się diagnostyką, leczeniem i nadzorowaniem rehabilitacji w urazach i złamaniach narządu ruchu oraz schorzeniach takich jak m.in.:choroba zwyrodnieniowa stawów, zespoły bólowe narządu ruchu, łokieć tenisisty i golfisty, konflikt rzepkowy-udowy, ostroga piętowa, choroba de Quervaina

zespół cieśni nadgarstka, chondromalacja rzepki, Stany przeciążeniowe stawów, skręcenie stawu skokowego, choroby metaboliczne kości, bóle kręgosłupa, zamrożony bark, leczenie biologiczne osteoporozy, konflikt udowo-panewkowy FAI.

Wykonuje zabiegi pod kontrolą USG oraz iniekcje dostawowe i ostrzyknięcie m. in kwasem hialuronowym, kolagenem i osoczem bogatopłytkowym.

 • Kwas hialuronowy – terapia stosowana m.in. w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów,
 • PRP (Platelet Rich Plasma) – osocze bogatopłytkowe – terapia regeneracyjna,
  Steryd  – tzw. Blokada bólu (tylko w uzasadnionych przypadkach)
 • Kolagen – terapia stosowana m.in. w chorobach zwyrodnieniowych, zespole cieśni nadgarstka, schorzeń związanych z patologią tkanki łącznej, pochewek.
 • Termolezja – nowoczesna metoda leczenia przewlekłego bólu stawów i kręgosłupa, korzystająca z działania prądu.

Lek. Patryk Niedbała

ortopeda w MRI-Lab w Lublinie​

Lek. Patryk Niedbała  jest absolwentem I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Staż podyplomowy odbył w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Tam również na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej rozpoczął szkolenie specjalizacyjne. W codziennej pracy zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów i po urazach narządu ruchu kończyny górnej i dolnej. Kwalifikuje chorych na operacje protezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych. Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii ręki i stopy.

Swoje kwalifikację systematycznie poszerza poprzez udział w kursach, stażach i konferencjach

 

Chirurgia

Lek. Jakub Litwiński

chirurg w MRI-Lab w Lublinie

Lek. Jakub Litwiński studia na wydziale lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku ukończył w 2010roku. Specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej uzyskał w 2018r., a specjalizację z chirurgii onkologicznej w 2021r. Obecnie pracuje na stanowisku Kierownika Bloku Operacyjnego oraz starszego asystenta w Klinice Chirurgii Onkologicznej SPSK nr 1 w Lublinie.
Uczestnik licznych konferencji, szkoleń i warsztatów m.in. z zakresu chirurgii laparoskopowej jelita grubego, dermatochirurgii, endoskopii przewodu pokarmowego, implantacji portów żylnych. Członek Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Jego zainteresowania koncentrują się na opiece nad pacjentem onkologicznym ze szczególnym uwzględnieniem nowotworów jamy brzusznej (nowotwory jelita grubego, odbytnicy, otrzewnej, żołądka, wątroby i trzustki).
Wykonuje zabiegi laparoskopowe przewodu pokarmowego, operacje z zakresu dermatochirurgii ( w tym leczenie czerniaków skóry), biopsje węzłów chłonnych oraz implantacje portów żylnych.

Lek. Andrzej Wojtak

Chirurg naczyniowy w MRI-Lab w Lublinie

 

 

Lek. Jarosław Kozłowski

Chirurg w MRI-Lab w Lublinie

Lek. Jarosław Kozłowski jest specjalistą chirurgiem ogólnym i onkologicznym.
Studia medyczne ukończył w 2002 roku. Swoje doświadczenia w medycynie zdobywał poprzez pracę w Oddziale Chirurgii Ogólnej w Krotoszynie w województwie wielkopolskim, aby następnie po 3 latach wrócić do rodzinnego Lublina i zdobywać umiejętności w dziedzinie chirurgii onkologicznej pod kierownictwem Profesora Andrzeja Stanisławka.
W 2007 roku rozpoczął prace w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
W latach 2012-2017 był doktorantem w Zakładzie Genetyki Klinicznej.
W 2017 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.
Lek. Kozłowski regularnie pogłębia wiedzę medyczną poprzez udział w kursach, warsztatach i sympozjach naukowych. Jest członkiem polskich i zagranicznych towarzystw chirurgicznych.
• Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ogólnej (TChP),
• Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (PTChO),
• Polskiego Towarzystwa Onkologicznego (PTO)
• Sekcji Dermatologii Onkologicznej

Zajmuje się pełnoprofilową profilaktyką diagnostyką i kwalifikacją do operacji:
• piersi (biopsje, USG, zabiegi ambulatoryne i spitalne)
• tarczycy (biopsje, USG, zabiegi szpitalne)
• skóry i tkanki podskórnej (dermatoskopia, zabiegi ambulatoryjne i szpitalne), a także implantuję i obsługuję porty dożyIne.

Urologia

lek. Rafał Walerowicz

Urolog w MRI-Lab w Lublinie

Lek. Rafał Walerowicz jest specjalistą urologiem. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego

i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Od początku kariery zawodowej związany jest z Klinicznym Oddziałem Urologii SPSK4 w Lublinie, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne z urologii. W sferze jego zainteresowań leżą kwestie związane z minimalnie inwazyjnymi metodami – min. zabiegi endoskopowe, HoLEP i leczenia operacyjnego stulejki. Jego zainteresowania zawodowe obejmują również diagnozowanie i leczenie, (w tym także operacyjne) nowotworów układu moczowego, rozrostu gruczołu krokowego, kamicy moczowej.

Lek. Rafał Walerowicz aktywnie uczestniczył w licznych kursów i konferencji z zakresu urologii.

Prywatnie jest miłośnikiem tenisa, kolarstwa i biegania. 

Leczone choroby: 

 • Stulejka
 • Łagodny rozrost prostaty
 • Nowotwory układu moczowego 
 • Kolka nerkowa 
 • Krwiomocz 
 • Kamica nerkowa 
 • Zaburzenia oddawania moczu
 • Wodniak jądra 

Radiologia

lek. Paweł Skoczylas

Radiolog w MRI-Lab w Lublinie

Radiolog w MRI-Lab w Lublinie​

Kardiologia

Lek. Bartosz Kijewski

Kardiolog w MRI-Lab w Lublinie

Lek. Bartosz Kijewski jest specjalistą kardiologiem. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień pracuje w Klinice Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie (dawniej SPSK4). Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Członek Zarządu i Skarbnik Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Kardiolog Roku w plebiscycie Hipokrates 2022. Uczestnik i wykładowca licznych konferencji i szkoleń ogólnopolskich oraz zagranicznych. W sferze jego głównych zainteresowań leżą kwestie związane z bardzo szerokie spektrum zagadnień współczesnej kardiologii:

 • tętnicze nadciśnienie
 • płucne zakrzepowo-zatorowe nadciśnienie płucne
 • zatorowość płucna
 • choroba niedokrwienna serca
 • wady zastawkowe serca wady wrodzone
 • niewydolność serca

Neurochirurgia

Tomasz Szymański

Neurochirurg w MRI-Lab w Lublinie

Internista

Internista w MRI-Lab w Lublinie

Diabetologia

Patrycja Nowicka-Stążka

Diabetolog w MRI-Lab w Lublinie

Psychologia

Barbara Wojtanowska-Janusz

psycholog w MRI-Lab w Lublinie​

Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Pedagogiki i Psychologii. Psycholog, trener warsztatów umiejętności wychowawczych „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Swoje ponad 20 letnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami zdobywała i zdobywa w szkołach, na uczelni, w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Centrum Edukacji Artystycznej oraz w praktyce prywatnej.

Od wielu lat wspiera w rozwoju, podejmowaniu zmian i rozwiązywaniu problemów dzieci, młodzież i dorosłych prowadząc konsultacje psychologiczne, terapię oraz liczne szkolenia i warsztaty psychologiczne.

W swojej pracy koncentruje się na zasobach i mocnych stronach pacjenta wierząc w jego siłę i potencjał. Cechuje ją przede wszystkich otwartość na drugiego człowieka, umiejętne słuchanie oraz indywidualne podejście do każdego z pacjentów.

Wspiera dzieci, młodzież i osoby dorosłe zmagające się z różnego rodzaju trudnościami wychowawczymi, emocjonalnymi, związanymi z obniżonym nastrojem, nasilonym stresem, lękiem, niskim poczuciem własnej wartości, trudnościami adaptacyjnymi, czy doświadczające trudności w relacjach interpersonalnych.

Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i szuka nowych form pracy podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w licznych konferencjach, szkoleniach, kursach i warsztatach.

Pediatria

Pediatra w MRI-Lab w Lublinie

Lekarz rodzinny

Tomasz Szalewski

Lekarz rodzinny w MRI-Lab w Lublinie

Dietetyka

Mateusz Kwit

Dietetyk w MRI-Lab w Lublinie

Mateusz Kwit jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Doświadczenie zawodowe zdobywał na wielu szkoleniach i kursach. Od 2016 roku współpracuje z podopiecznymi trenera personalnego Jarosława Kwita. Mateusz specjalizuje się w dobieraniu skutecznych, indywidualnych diet opartych na dowodach naukowych i racjonalnym podejściu do odżywiania. Ma być zdrowo, mądrze i dla ludzi. Jego główne obszary zainteresowań w dietetyce to: redukcja i zdrowe budowanie masy ciała, dietetyka sportowa, dietetyka kliniczna: insulinooporność, cukrzyca, choroby serca, alergie pokarmowe, choroby wątroby, zaburzenia metaboliczne, choroby autoimmunologiczne, choroby tarczycy. Swoją wiedzę stara się cały czas poszerzać uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach praktycznych. Pacjenci doceniają go za profesjonalizm i skuteczność. Jest autorem artykułów naukowych z zakresu dietetyki, które ukazały się na łamach Journal o NutriLife . Ponadto był jednym z ekspertów wspierających inicjatywę Głodni Zmian.

Fizjoterapia

Michał Baszczowski

Fizjoterapeuta w MRI-Lab w Lublinie

Justyna Horbowska-Zaranek

Fizjoterapeuta w MRI-Lab w Lublinie​

Justyna Horbowska-Zaranek jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Universidad de Jaén w Hiszpanii. Zajmuje się pacjentami z problemami bólowymi powstałymi m.in w wyników urazów. Opiekuje się również pacjentami przygotowującymi się do zabiegów oraz pooperacyjnymi. Interesuje się fizjoterapią uroginekologiczną, dlatego chętnie pracuje z kobietami w ciąży i po porodzie W terapii wykorzystuje elementy terapii manualnej, osteopatii i kinesiotapingu. Na co dzień jest fizjoterapeutką pierwszoligowej drużyny piłkarzy ręcznych w Lublinie. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i warsztatach.

Agnieszka Zubala

Fizjoterapeuta w MRI-Lab w Lublinie

Ambulatoryjna Opieka Pielęgniarska w Centrum Medycznym MRI-Lab obejmuje m.in.: opatrzenie drobnych urazów, iniekcję domięśniową, pomiar ciśnienia tętniczego czy zmianę opatrunku.

W naszej placówce opiekę znajdą zarówno Pacjenci wymagający doraźnej, nagłej pomocy medycznej, jak i osoby z chorobami przewlekłymi, nastawione na długofalowe leczenie.

Świadczymy także nocną i świąteczną opiekę pediatryczną dla dzieci, jeśli więc potrzebny Państwu pediatra w Lublinie w dni wolne od pracy i weekendy, nasz personel służy wsparciem medycznym w tym zakresie.

W ofercie naszej placówki medycznej MRI-Lab znajduje się wiele rodzajów badań rezonansem, m.in. można u nas wykonać rezonans magnetyczny głowy, MRI jamy brzusznej, czy rezonans stawu skokowego.

Nasz punkt pobrań to miejsce, w którym można wykonać szereg badań laboratoryjnych obejmujących zarówno diagnostykę podstawową (np. morfologia krwi, badanie ogólne moczu), jak i tę bardziej szczegółową (np. badania genetyczne w Lublinie). Ponadto przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów specjalne pakiety, dzięki którym nie trzeba zastanawiać się, jakie badania należy wykonać w określonej sytuacji. Wśród naszych pakietów badań znajdują się m.in.: zestaw badań Zdrowe Dziecko, pakiet dla 40-latka, czy zestaw badań dla kobiet w ciąży.

Centrum Medyczne MRI-Lab otwarte jest w godzinach 7:30-20:00 od poniedziałku do piątku oraz w sobotę od 7:30-16:00.

Punkt pobrań do badań laboratoryjnych działa w godzinach 7:30-11:00 od poniedziałku do soboty.

Personel medyczny zatrudniony w Centrum Medycznym MRI-Lab tworzą ludzie z ponadprzeciętnym zaangażowaniem w stosunku do pacjenta. Najważniejsza jest dla nas indywidualna opieka, wysoka jakość świadczonych usług i wyjście naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i ich rodzin.

Umów się na wizytę już teraz!