Endokrynolog – Lublin

Endokrynolog w Lublinie – poszukiwany na już? W prywatnym Centrum Medycznym MRI-Lab zapewniamy szybki i komfortowy dostęp do specjalistycznej opieki medycznej – od konsultacji i diagnozy przez badania aż po indywidualnie ustalone formy terapii. Endokrynolog to specjalista chorób wewnętrznych, który zajmuje się zaburzeniami związanymi z pracą gruczołów wydzielania wewnętrznego i układu hormonalnego. Konsultuje, diagnozuje i leczy problemy tarczycy, przytarczyc, nadnerczy bądź przysadki mózgowej oraz związane z nimi schorzenia, jak zaburzenia płodności, niedoczynność tarczycy, endometrioza czy nadmierne owłosienie.

Dobry endokrynolog w Lublinie, prywatnie – kiedy się zgłosić?

W centrum medycznym MRI-Lab przyjmujemy wszystkich pacjentów potrzebujących konsultacji endokrynologicznej. Zarówno tych z postawioną diagnozą lub będących w trakcie leczenia, jak i niedysponujących wynikami badań bądź skierowaniem. Prywatna wizyta u endokrynologa to rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które nie chcą czekać na konsultację, oczekują komfortu, dopasowania do potrzeb czy maksymalnie indywidualnego podejścia specjalisty.

Do objawów chorób, którymi zajmuje się endokrynologia, należą m.in.:

  • nagłe i istotne zmiany w wadze,
  • przewlekłe zmęczenie,
  • uderzenia gorąca,
  • zaburzenia miesiączkowania,
  • zaburzenia płodności (w tym obniżone libido, zaburzenia erekcji),
  • zaburzenia nastroju,
  • trądzikowe zmiany skórne,
  • nadmierne owłosienie lub wypadanie włosów.

Poradnia endokrynologiczna w Lublinie – jak wygląda wizyta?

Wizyta u endokrynologa rozpoczyna się od dokładnego wywiadu lekarskiego, podczas którego lekarz pyta o objawy, historię choroby oraz styl życia. Specjalista może także przeprowadzić badanie fizykalne. Kolejno na podstawie zebranych informacji lekarz decyduje o dalszym postępowaniu, które może obejmować zlecenie specjalistycznych badań. Należą do nich badania TSH (hormon tyreotropowy – tyreotropina), badania hormonów tarczycy, badania obrazowe (USG tarczycy, rezonans magnetyczny szyi) oraz testy funkcjonalne gruczołów, które w większości wykonasz prywatnie w naszym centrum. Wyniki badań i dotychczasowe karty informacyjne są kluczowe dla postawienia diagnozy i zaplanowania leczenia.

W naszym Centrum Medycznym MRI-Lab w Lublinie endokrynolog zapewnia swoim pacjentom kompleksową specjalistyczną opiekę w zakresie diagnozy i leczenia chorób endokrynologicznych.

Umów się na wizytę już teraz!