Pediatra – Lublin

Pediatra zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób dziecięcych, opieką nad dziećmi oraz ich rozwojem. Specjalista działający w tej gałęzi medycyny powinien mieć obszerny zakres wiedzy na temat schorzeń o różnym podłożu, aby móc kompleksowo przeprowadzić terapię i w razie potrzeby skierować małego pacjenta do konkretnego lekarza. Gdzie znajduje się dobry pediatra w Lublinie, który spełnia te wymagania? Między innymi w Centrum Medycznym MRI-Lab.

Co wchodzi w zakres kompetencji lekarza pediatry?

Oprócz rozpoznawania i leczenia chorób zadaniem pediatry jest przeprowadzanie tzw. bilansów, czyli przeglądu stanu zdrowia dzieci i nastolatków, który powinien być wykonywany kilkanaście razy w ich życiu. Lekarz w ramach tej procedury:

  • mierzy i waży dziecko w celu oceny rozwoju fizycznego,
  • ocenia rozwój psychoruchowy dziecka,
  • przeprowadza szczegółowy wywiad z opiekunami i obserwuje dziecko w gabinecie, aby następnie ocenić jego zachowanie;
  • przeprowadza badanie wzroku i słuchu,
  • osłuchuje klatkę piersiową,
  • mierzy ciśnienie tętnicze u dzieci powyżej 3. roku życia.

Nasza poradnia pediatryczna w Lublinie realizuje wyżej wspomniane czynności ze szczególną troską, dbając o samopoczucie oraz komfort małych, jak i tych większych pacjentów.

Pediatra (Lublin, prywatnie) – z myślą o najmłodszych

Dzieci, gdy borykają się z problemami zdrowotnymi, przeżywają to zazwyczaj gorzej niż dorośli. Z tego powodu warto zapewnić im prywatną opiekę zdrowotną, dzięki której rodzic będzie mieć pewność, że maluch zostanie przyjęty w przeciągu kilku najbliższych dni. W Centrum Medycznym MRI-Lab przyjmują wykwalifikowani specjaliści w zakresie pediatrii, którzy są dostępni dla małych pacjentów niemalże we wszystkie dni powszednie.

Umów się na wizytę już teraz!