Chirurg onkolog – Lublin

W trosce o komfortowy, szybki dostęp mieszkańców Lublina do profesjonalnej opieki specjalistycznej otworzyliśmy w naszym Centrum Medycznym MRI-Lab poradnię z zakresu chirurgii onkologicznej. Nasz chirurg onkolog zajmuje się diagnozowaniem i operacyjnym leczeniem chorób nowotworowych. Do tej poradni zgłaszają się przede wszystkim pacjenci, którzy już otrzymali skierowanie od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty, m.in. internisty czy dermatologa, u których istnieje podejrzenie nowotworu lub gdy potwierdzono jego obecność oraz wymaga on interwencji chirurgicznej.

Chirurg onkolog w Lublinie – jak wygląda konsultacja?

Konsultacja u chirurga onkologa rozpoczyna się przeważnie szczegółowym wywiadem medycznym. Lekarz pyta m.in. o objawy, historię choroby, wcześniejsze leczenie oraz o ogólny stan zdrowia pacjenta. Następnie dokonuje analizy dotychczasowych badań laboratoryjnych, obrazowych (np. rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), czy też histopatologicznych, jeżeli pacjent już takie wykonał. Na podstawie zebranych danych chirurg onkolog decyduje o rozszerzeniu diagnostyki lub omawia z pacjentem formy leczenia.

Poradnia chirurgii onkologicznej odgrywa kluczową rolę w procesie diagnozowania i leczenia nowotworów. Zapraszamy również tych pacjentów, którzy nie byli wcześniej konsultowani bądź nie wykonali jeszcze zleconych badań.

Czym zajmuje się nasza poradnia chirurgii onkologicznej?

Chirurg onkolog może zlecić wykonanie różnych badań, które pozwolą precyzyjnie określić typ i stopień zaawansowania nowotworu. To mogą być badania laboratoryjne czy obrazowe lub biopsja, która umożliwia dokładne ocenienie tkanki nowotworowej. Takie badania jak rezonans magnetyczny, USG i analizy histopatologiczne preparatu zrealizujesz także w MRI-Lab. Nasz chirurg służy zarówno jednorazową poradą, jak i pełną opieką: od diagnozy, przez kompleksowe leczenie, po konsultację i rehabilitację pozabiegową.

Chirurg onkolog (po zebraniu kompletnych informacji) omawia ze swoim pacjentem najlepsze dostępne formy terapii. W zakresie chirurgii onkologicznej leczenie zwykle obejmuje zabiegi operacyjne polegające na usunięciu nowotworu oraz (w niektórych przypadkach) okolicznych węzłów chłonnych i innych struktur, które mogły zostać zaatakowane. W zależności od indywidualnej sytuacji pacjenta czy rodzaju nowotworu chirurgiczne leczenie może zostać połączone z innymi metodami, takimi jak radioterapia lub chemioterapia.

Umów się na wizytę już teraz!