Badanie USG – Lublin

Badanie USG w Lublinie możesz wykonać w naszym prywatnym Centrum Medycznym MRI-Lab. Oferujemy USG różnych części ciała, narządów czy tkanek. Zapraszamy pacjentów w każdym wieku, również najmłodszych. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Zapewniamy krótkie terminy i możliwość umówienia dogodnej pory badania, na które zarejestrujesz się wygodnie telefonicznie/mailowo. W naszej placówce działają także poradnie specjalistyczne, w których możesz od razu skonsultować wyniki badań i uzyskać pomoc medyczną – od diagnozy po wdrożenie i monitorowanie leczenia.

Wykonujemy m.in.:

Jak wygląda badanie USG (prywatnie) w Lublinie?

Badanie USG to nieinwazyjna metoda diagnostyczna (przeprowadzana bez narażania pacjenta na szkodliwe promieniowanie), która pozwala zobrazować tkanki oraz ich przekrój i wykryć w ich obrębie nawet bardzo małe zmiany za pomocą ultradźwięków. Technika jest bezpieczna i bezbolesna, a stosuje się ją w wielu dziedzinach medycyny do wykrywania wszelkich zmian patologicznych, stanów zapalnych i wad wrodzonych. Badania wykonywane są przy użyciu niedużej głowicy – przykładanej do ciała (np. USG jamy brzusznej) lub wprowadzanej naturalnymi otworami ciała (np. USG narządów układu płciowego). Badanie przeprowadza lekarz. Zwykle trwa ono 15-40 minut. Wyniki są dostępne od razu: specjalista ocenia badany narząd/tkanki w czasie rzeczywistym. Kolejno należy je skonsultować ze specjalistą w danej dziedzinie. USG można także w razie potrzeby powtarzać w krótkich odstępach czasowych.

Jak przygotować się na badanie wykonywane ultrasonografem?

Badanie USG jest jednym z najczęściej zalecanych przez specjalistów jako narzędzie diagnostyki oraz profilaktyki różnych zaburzeń i schorzeń narządów wewnętrznych. W naszym Centrum Medycznym MRI-Lab pacjenci nie muszą mieć skierowania. Na wizytę wystarczy zarejestrować się telefonicznie/mailowo i w umówionym terminie, około 10 minut wcześniej, zgłosić się do naszej placówki. Nasz gabinet USG zapewnia pacjentom wysoki standard obsługi, poczucie prywatności i komfortu.

Z reguły do badania USG nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jeśli jest to konieczne, dokładnie informujemy o tym pacjentów – przykładowo na USG brzucha zwykle trzeba zgłosić się na czczo (5-6 godzin po ostatnim posiłku).

Wszelkich potrzebnych informacji na temat USG w Lublinie (prywatnie) – terminów, rejestracji, przygotowań – udzielamy telefonicznie/mailowo. Prosimy o kontakt.

Umów się na wizytę już teraz!