Badanie USG ślinianek – Lublin

Badanie USG ślinianek w Lublinie przeprowadzamy prywatnie w naszym Centrum MRI-Lab. Dogodny termin zarezerwujesz telefonicznie/mailowo. Nie musisz mieć skierowania od lekarza. Badanie jest bezbolesne, krótkie (trwa około 15-20 minut) i bezpieczne dla pacjentów w każdym wieku – także dla dzieci. Na USG ślinianek nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Można też wykonać je o dowolnej porze dnia – nie musisz rezygnować z żadnych codziennych aktywności. W MRI-Lab możesz także umówić się po badaniu na konsultację u specjalisty, który zinterpretuje jego wyniki oraz pokieruje ewentualną dalszą diagnostyką i leczeniem.

Kiedy przeprowadza się USG ślinianek?

Badanie ultrasonografem jest podstawowym narzędziem diagnostycznym – pozwala zobrazować struktury ślinianek oraz wykryć w ich obrębie nieprawidłowości, takie jak guzy i nowotwory, również na bardzo wczesnym etapie.

Na badanie USG powinien zgłosić się każdy, kto obserwuje powiększenie albo bolesność ślinianek przyusznych (od ucha w kierunku żuchwy) bądź podżuchwowych (pod żuchwą – w dolnej części twarzy). Do wskazań zalicza się też obrzęk i różne zmiany wyczuwalne w badaniu palpacyjnym (np. zgrubienia i guzki), a także inne niepokojące objawy jak obecność ropnej wydzieliny i ból gardła nasilający się podczas jedzenia i mówienia, nieprzyjemny posmak lub suchość jamy ustnej.

USG ślinianek jest nieinwazyjne: bezpieczne, może być więc powtarzane wielokrotnie w krótkich odstępach czasu. Zaleca się je wykonywać je profilaktycznie po przebytych chorobach, operacjach czy zabiegach.

Jak wygląda USG ślinianek w Lublinie?

Na USG ślinianek w Lublinie w naszym centrum MRI-Lab umówisz się w dogodnym i krótkim terminie. Można zgłosić się od razu po pracy, szkole (lub przed) – nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Badanie wykonuje się w pozycji leżącej i przy odchylonej głowie, po uprzednim posmarowaniu badanych miejsc żelem. Lekarz przesuwa głowicę ultrasonografu po twarzy i szyi, a obraz tkanek pojawia się na monitorze. Specjalista ocenia stan struktur i wykrywa nieprawidłowości. Opis i zdjęcia z badania należy skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Celem badania USG ślinianek jest m.in. ocena wielkości ślinianek, węzłów chłonnych, ich struktur i pojawiających się nieprawidłowości. Umożliwia to diagnozowanie m.in. stanów zapalnych, kamicy, guzów czy nowotworów.

Zapraszamy do kontaktu – można do nas zadzwonić lub napisać. Umówimy dogodny termin badania USG w Lublinie i udzielimy wszystkich niezbędnych informacji.

Umów się na wizytę już teraz!