Kiedy warto zrobić badania krwi?

Badanie krwi większości osób kojarzy się jako element diagnostyki konkretnego schorzenia. W rzeczywistości analiza surowicy może wiele powiedzieć o stanie ludzkiego organizmu, niedoborach witamin i pierwiastków, kondycji poszczególnych narządów itd. Dlatego badania krwi warto wykonywać nie tylko wtedy, gdy poszukuje się przyczyn gorszego samopoczucia czy źródła niepokojących objawów, ale również profilaktycznie – by upewnić się, że nasz organizm ma się dobrze i niczego mu nie brakuje. Nasze szczegółowe badania krwi w Lublinie pozwolą również wykryć nieprawidłowości i choroby, które w początkowym stadium nie dają żadnych objawów.

W naszym punkcie pobrań w Lublinie wykonasz zarówno najbardziej popularne badania, np. oznaczenie grupy krwi, OB, poziom wybranych hormonów, jak i badania specjalistyczne, np. endokrynologiczne, pomagające wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu tarczycy. Przeprowadzamy również badania genetyczne w Lublinie.

Badania krwi w Lublinie – wygodne pakiety

Znajdziesz u nas specjalnie przygotowane pakiety badań, dzięki którym wykonasz wszystkie badania niezbędne na danym etapie życia czy w ściśle określonej sytuacji zdrowotnej. I tak, nasze badania krwi w Lublinie obejmują na przykład:

  • zestaw badań Zdrowie Dziecko;
  • badania dla 40-latków (wersja dla mężczyzn i kobiet);
  • badania dla osób po 60 roku życia (wersja dla mężczyzn i kobiet);
  • pakiet oceniający ryzyko wystąpienia miażdżycy;
  • zestaw badań dla kobiet w ciąży.

Przygotowaliśmy wiele pakietów, dostosowanych do różnych grup wiekowych i do osób z różnych grup ryzyka zachorowalności na poszczególne schorzenia. To wygodne rozwiązanie sprawia, że nie musisz zastanawiać się, jakie badania warto wykonać – pomyśleliśmy o tym dla Ciebie!

Gdzie na badania laboratoryjne w Lublinie?

Choć punkt pobrań kojarzy się głównie z pobieraniem krwi do badań, nie należy zapominać, iż w tego typu miejscach można wykonać również inne badania laboratoryjne. W naszej placówce można wykonać badanie moczu i badanie kału. Jeśli więc potrzebne Ci badanie kału w Lublinie, na przykład, aby uzyskać książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych, możesz zgłosić się do nas. Wykonujemy pojedyncze badania na obecność salmonelli oraz przeprowadzamy pakiet trzykrotnych pobrań materiału do badania, wymagany w celu wyrobienia książeczki sanepidowej. Przeprowadzamy również ogólne badanie kału i posiew kału, ogólne badanie moczu i inne popularne i mniej popularne badania.

Wiele badań w jednym miejscu

Jeśli masz do wykonania więcej badań, wygodnym rozwiązaniem jest przeprowadzić je wszystkie w jednym miejscu. U nas możesz zrobić badania kreatyniny oraz eGFR. Te badania są niezbędne przed rezonansem z kontrastem, który również wykonujemy w naszej placówce.

Bez względu na to, czy chcesz wykonać badanie moczu w Lublinie, czy badanie krwi, a może oba – możesz to zrobić w naszym punkcie pobrań. Przyjmujemy pacjentów w każdym wieku. Jeśli masz wątpliwości co do tego, jakie badania powinieneś wykonać, służymy naszą wiedzą – chętnie doradzimy!