USG węzłów chłonnych – Lublin

Badanie USG węzłów chłonnych jest przeprowadzane w celu zbadania ich stanu. Organy te mogą bowiem ulegać powiększeniu lub wykazywać inne nieprawidłowości, takie jak zmiany guzkowe, torbiele, wylewy krwi czy przerzuty nowotworowe. Jest to ważne w diagnostyce różnicowej różnych schorzeń, w tym infekcji, stanów zapalnych i nowotworów. W naszym Centrum Medycznym wykonasz USG prywatnie – oznacza to, że nie jest wymagane skierowanie od lekarza, co znaczne przyspiesza i ułatwia całą procedurę.

Na czym polega badanie węzłów chłonnych w MRI-Lab?

Badanie ultrasonograficzne (USG) węzłów chłonnych to diagnostyczna procedura obrazowa, która umożliwia ocenę struktury, wielkości i ewentualnych zmian patologicznych zmienionych chorobowo węzłów chłonnych pacjenta.

Lekarz z MRI-Lab nakłada na skórę pacjenta specjalny żel ultrasonograficzny, który umożliwia przewodzenie fal ultradźwiękowych. Następnie używa sondy USG do przesuwania się po skórze w celu uzyskania obrazów węzłów chłonnych. Podczas badania lekarz ocenia wielkość, kształt, strukturę i echogenność tych organów. Przeszukuje również węzły chłonne pod kątem ewentualnych nieprawidłowości, takich jak powiększenie, nieregularne kontury czy zmiany wewnątrz węzła. Cała procedura jest zupełnie bezinwazyjna i bezbolesna.

USG węzłów chłonnych w Lublinie i okolicach – szybko i bez kolejek!

Centrum Medyczne MRI-Lab w Lublinie to prywatna placówka medyczna, w której wykonasz komplet koniecznych badań szybko i bez kolejek. Dzięki temu możesz od razu poznać wyniki i wykonać zalecane badania.

Ultrasonografia to jedna z najpopularniejszych procedur, która pozwala na rozpoznanie problemu zdrowotnego (np. powiększone węzły chłonne). Badanie USG w Lublinie nie wymaga specjalnego przygotowania, dlatego możesz je wykonać o każdej porze dnia – tak jak Ci wygodnie.

Ważnym elementem badania jest także interpretacja wyników. W naszym centrum możesz skorzystać także z fachowej porady lekarskiej, podczas której lekarz przeanalizuje informacje uzyskane podczas badania USG węzłów chłonnych (zalecane jest przedstawienie poprzednich wyników – jeśli takie były wykonane).

Zachęcamy do rejestracji telefoniczne lub mailowo – szybko i bez kolejek!

Umów się na wizytę już teraz!