USG jąder – Lublin
Badanie USG jąder jest często stosowane w diagnostyce różnych schorzeń jąder, takich jak zapalenie, torbiele, przepuklina pachwinowa, nieprawidłowa sprężystość jądra, nowotwory czy inne nieprawidłowości anatomiczne (np. wykrycie obecności żylaków powrózka nasiennego). Jest to bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna metoda badawcza, która może być wykorzystywana zarówno do celów diagnostycznych, jak i monitorowania pacjentów w trakcie leczenia. W naszym Centrum Medycznym nie musisz mieć skierowania, aby wykonać badanie. Szybko, wygodnie i bez kolejek – zarejestruj się telefoniczne lub mailowo!
USG jądra w Lublinie – Centrum Medyczne MRI-Lab
W Centrum Medycznym MRI-Lab wykonasz prywatnie badanie USG jąder, które pozwala na szybkie wykrycie zmian chorobowych w tym w obszarze cewki moczowej, prostaty i jąder. Do zabiegu nie musisz specjalnie się przygotowywać – możesz umówić się na dowolną dostępną godzinę, tak aby termin badania nie kolidował z rozkładem Twojego dnia.
Sama procedura przeprowadzana przez naszych lekarzy jest bezbolesna i nieinwazyjna. Nasi specjaliści dbają o maksymalny komfort pacjenta, ponieważ jest to wrażliwy obszar. Po badaniu możesz także skorzystać z fachowej analizy wyników przez jednego z naszych lekarzy – dzięki temu szybko poznasz diagnozę lub otrzymasz wskazówki, co do dalszej diagnostyki.
USG jąder – na czym polega i jak się przygotować?
Jeśli w badaniu palpacyjnym wyszły pewne nieprawidłowości lub pojawia się dolegliwość zwana „bolesne jądro”, warto upewnić się o stanie zdrowia tych organów i zdecydować się na USG w Lublinie.
Badanie w MRI-Lab przeprowadza lekarz urolog, który nakłada na skórę pacjenta specjalny żel ultrasonograficzny. Żel ten pomaga w transmisji fal ultradźwiękowych między sondą USG a skórą, co zwiększa jakość obrazu i umożliwia dokładniejszą ocenę struktur wewnętrznych.
Fale ultradźwiękowe odbijają się od struktur wewnętrznych jąder i otaczających tkanek, a następnie wracają do sondy USG. Dane te są przetwarzane przez komputer i wyświetlane jako obrazy na monitorze. Lekarz analizuje te obrazy, oceniając wielkość, kształt, strukturę i ewentualne nieprawidłowości w jądrach.