Dietetyk – Lublin

Poradnia dietetyczna w Lublinie znajdująca się w Centrum Medycznym MRI-lab skupia wykwalifikowanych ekspertów z zakresu zdrowego odżywiania, którzy swoje działania podejmują kompleksowo. Są oni odpowiedziani nie tylko za układanie deficytowych jadłospisów dla pacjenta, ale i również opracowywanie zbilansowanej diety, która ma pomóc mu wyleczyć niektóre jego choroby, np. otyłość, insulinooporność czy cukrzycę.

Dietetyk kliniczny – czym się zajmuje?

Zadaniem dietetyka jest ocena dotychczasowych nawyków żywieniowych, indywidualna analiza składu ciała i edukacja dotycząca dietoterapii i bezpiecznych metod utraty masy ciała dla osób z nadwagą. Warto pamiętać, że sposób odżywiania wpływa nie tylko na wygląd pacjenta, lecz także na jego samopoczucie oraz kondycję fizyczną i psychiczną. Wiele chorób rozwija się na skutek niewłaściwej diety, która opiera się na wysokoprzetworzonych produktach o dużej zawartości niezdrowych tłuszczy (np. tłuszcze trans). Takie artykuły spożywcze negatywnie oddziałują na ludzką gospodarkę hormonalną oraz układ krążenia i nie dostarczają organizmowi niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mikroskładników i witamin.

Dobry dietetyk w Lublinie – profesjonalne podejście

Nasz gabinet dietetyczny w Lublinie to zespół specjalistów, którzy z empatią i wyrozumiałością podchodzą do swoich pacjentów. Nie należy zapominać, że kluczem do osiągnięcia sukcesu jest współpraca dietetyk-pacjent, dlatego też starają się oni wprowadzić przyjazną atmosferę pozbawioną przykrego oceniania. Takie podejście pozwala na systematyczne osiąganie zamierzonych celów przez podopiecznych, co z kolei motywuje ich do tego, aby wprowadzić już na stałe dobre nawyki żywieniowe.

Umów się na wizytę już teraz!