Chirurg – Lublin

Jeśli szukasz chirurga w Lublinie, w naszym prywatnym Centrum Medycznym MRI-Lab znajduje się specjalistyczna poradnia chirurgii ogólnej. Na wizytę umówisz się telefonicznie lub mailowo. Nie potrzebujesz skierowania, ale prosimy o zabranie ze sobą dokumentacji medycznej związanej z przedmiotem konsultacji (jeśli nią dysponujesz). Chirurg ogólny może zlecić badania diagnostyczne takie jak USG, rezonans magnetyczny danej części ciała lub narządu czy morfologię krwi, które także możesz wykonać w naszej placówce.

Dobry chirurg – Lublin (prywatnie). Czym zajmuje się ten specjalista?

Lekarz specjalista z zakresu chirurgii ogólnej diagnozuje i leczy różne schorzenia narządów wewnętrznych i tkanek miękkich (skóry, tkanki podskórnej) oraz urazy (np. złamania, oparzenia). Kwalifikuje także do leczenia operacyjnego i kieruje postępowaniem pooperacyjnym. Prywatna konsultacja chirurgiczna obejmuje najczęściej schorzenia niewymagające natychmiastowej pomocy szpitalnej, m.in.

  • leczenie przepuklin,
  • usuwanie niewielkich zmian skórnych (np. znamion, tłuszczaków, brodawek),
  • usuwanie ciał obcych (które nie wymagają interwencji szpitalnej),
  • leczenie ropni i owrzodzeń,
  • biopsje guzków i innych zmian,
  • leczenie drobnych urazów (założenie i zdjęcie szwów czy opatrunku),
  • konsultacje przed- i pozabiegowe.

W przypadku pojawienia się nagłych i nasilonych objawów (takich bóle i krwawienia) i w sytuacjach bezpośrednio zagrażających życiu lub zdrowiu należy natomiast zgłosić się pilnie na szpitalny oddział ratunkowy.

Jak przygotować się do wizyty u chirurga ogólnego?

Sama konsultacja chirurgiczna nie wymaga specjalnego przygotowania, a w przypadku dalszego postępowania specjalista dokładnie poinstruuje, jak przygotować się do zabiegu. Jeśli dysponujesz dokumentacją medyczną związaną z konsultowanym schorzeniem, zabierz ją ze sobą na wizytę. Chirurdzy ogólni mogą zalecić wykonanie badań diagnostycznych, a niektóre z nich (m.in. USG, rezonans czy morfologię krwi) wykonasz także w naszej placówce. Mogą również skierować Cię do innych specjalistów (wielu z nich również znajdziesz w naszych poradniach) lub na leczenie operacyjne w szpitalu.

Dogodny termin wizyty umówisz telefonicznie lub mailowo; nie musisz mieć skierowania od swojego lekarza.

Umów się na wizytę już teraz!